Pop-up tentoonstelling Erfgooiers
Naarden

De historie en het archief van de Erfgooiers staan centraal tijdens de publieksactiviteiten, in het kader van het Erfgoedfestival, die van vrijdag 13 juni tot en met zondag 15 juni worden georganiseerd bij het Archief Gooi en Vechtstreek.
Zou je de Erfgooiers kunnen zien als ‘makers’ van he…
De historie en het archief van de Erfgooiers staan centraal tijdens de publieksactiviteiten, in het kader van het Erfgoedfestival, die van vrijdag 13 juni tot en met zondag 15 juni worden georganiseerd bij het Archief Gooi en Vechtstreek.
Zou je de Erfgooiers kunnen zien als ‘makers’ van het Gooi? De Erfgooiers zijn in ieder geval van groot belang geweest voor het Gooi. Tijdens het Erfgoedfestival met het thema ‘Makers in Gooi & Vecht’ kun je je verdiepen in de historie van deze Gooise boeren die eeuwenlang het gebruiksrecht hadden op de gemeenschappelijke gronden in het Gooi.
Handschriften uit de 17e eeuw met betrekking tot het schaarrecht (laten grazen van vee op weilanden), schaarbrieven, de Erfgooierswet uit 1912, de voorzittershamer en oude stembriefjes. Deze en nog meer bijzondere archiefstukken en objecten zijn te zien in de pop-up tentoonstelling in de schilderijenkamer van Archief Gooi en Vechtstreek.
Deze activiteiten zijn onderdeel van het Erfgoedfestival Makers in Gooi & Vecht 2025.
Erfgooiersfietsroute
De vernieuwde fietsroute door het Gooi brengt je over de Gooise heide, door bossen en langs weiden. Door de stad Naarden, de dorpen Blaricum, Laren en Hilversum en langs de buitenplaatsen van 's-Graveland en Bussum. Deze fietsroute van 52 km is op te splitsen in een noordelijke en een zuidelijke route langs bijzondere historische plaatsen in het Gooi.
Wanneer
- Dagelijks vanaf 13 juni 2025 t/m 15 juni 2025