4Arts Weesp 2025

Weesp

Tijdens het Paasweekend staat de Synagoge in Weesp opnieuw in het teken van kunst, want zaterdag 19 april tot en met maandag 21 april 2025 is weer de jaarlijkse expositie van 4Arts. Dan tonen vier kunstenaars met verschillende disciplines hun werk. Dit jaar bestaat de groep uit Edith van Eijden-Calis (keramiek), Carolien Starrenburg (vilten sculpturen), Folkje Nawijn (tekeningen) en Simone Stawicki (schilderijen/gemengde technieken).

Kunst in een unieke setting
Sinds de eerste editie in …

Tijdens het Paasweekend staat de Synagoge in Weesp opnieuw in het teken van kunst, want zaterdag 19 april tot en met maandag 21 april 2025 is weer de jaarlijkse expositie van 4Arts. Dan tonen vier kunstenaars met verschillende disciplines hun werk. Dit jaar bestaat de groep uit Edith van Eijden-Calis (keramiek), Carolien Starrenburg (vilten sculpturen), Folkje Nawijn (tekeningen) en Simone Stawicki (schilderijen/gemengde technieken).

Kunst in een unieke setting
Sinds de eerste editie in 2008, georganiseerd door keramiste Edith van Eijden-Calis, is de 4Arts-expositie uitgegroeid tot een geliefd evenement dat jaarlijks honderden bezoekers trekt. Het concept is eenvoudig, maar krachtig: elk jaar brengt Edith vier kunstenaars samen, ieder met een eigen discipline, om een gevarieerde en boeiende expositie te creëren. De Synagoge in Weesp vormt met haar bijzondere ambiance het perfecte decor voor deze kunstbeleving.

De kunstenaars van 4Arts 2025
Edith van Eijden-Calis experimenteert met klei en omarmt de spontaniteit van raku- en naked raku-stooktechnieken. Haar unieke werken worden gekenmerkt door verrassende vormen, combinaties met andere materialen en het onverwachte karakter van de stookprocessen. Op deze expositie toont ze, naast de raku werken, robuuste doos- en vaasvormen van grove klei met speelse kleureffecten. Deze effecten zijn gecreëerd doordat zij verschillende kleuren klei gemengd heeft. Het is een spannend samenspel van vorm, structuur en kleur.
Folkje Nawijn maakt tekeningen en objecten. Zij tekent voornamelijk met inkt, houtskool, krijt en pigmentpoeder, soms gecombineerd met aquarel of collage. Zij werkt intuïtief, en begint haar tekeningen vaak met vlekken en krassen, daarop gaat zij al improviserend verder, en dan komen de ideeën vanzelf op. Die ideeën, de thema's van het werk, komen voort uit de natuur, oude verhalen en mythologie, maar zijn vooral het product van Folkje’s fantasie.
Carolien Starrenburg creëert hedendaagse sculpturen met opvallende materialen zoals schapenwol. Zij verwerkt vaak de thema’s imago, identiteit, opgelegde schoonheidsidealen, het maakbare lichaam, vergankelijkheid. Met haar werken wil zij laten zien dat imago uiterlijk vertoon is en tijdsgebonden. Ieder mens heeft een pure schoonheid en die zit van binnen. Haar sculpturen nodigen uit tot aanraken en reflecteren.
Simone Stawicki combineert in haar schilderijen verschillende technieken en vaak kleurrijk. Op deze expositie laat zij landschappen zien werk zien deels geïnspireerd is door de gedichten van Bai Juyi. Bai Juyi is een Chinese dichter die leefde van 772 tot 846. Het andere deel is geïnspireerd op herinneringen. Veel werken zijn gemaakt op rijstpapier.

Een feestelijke opening
De expositie wordt feestelijk geopend op zaterdag 19 april om 15.00 uur. Het jazzduo Gentle Rain verzorgt de muzikale omlijsting en onder het genot van een hapje en een drankje kunnen bezoekers de kunstwerken bewonderen en de kunstenaars ontmoeten. Iedereen is welkom!

Praktische informatie
De expositie 4Arts Weesp 2025 is zaterdag 19 april, Paaszondag 20 april en Paasmaandag 21 april 2025 van 11.00 uur tot 17.00 uur in de Synagoge Weesp, Nieuwstraat 3, Weesp. De toegang is gratis. Meer informatie over de expositie en de kunstenaars is te vinden op www.4arts.eu.

Wanneer

  • Dagelijks vanaf 19 april 2025 t/m 21 april 2025 11.00 - 17.00 uur

Prijzen

  • Gratis

Neem alvast een kijkje

Locatie